Preskočiť na obsah

Svadobný špeciál – kreatívne inšpirácie

Každý svadobný deň má svoje čaro, je špeciálny a jedinečný. Aj my sme boli súčasťou jedného takého dňa – s kopu skvelých nápadov, premyslených do posledného detailu. Poďte spolu s nami načerpat zopár inšpirácií.

Svadovná električka

Ako prepraviť hostí z kostola na hostinu? Pešo, autobusom, autom? Čo tak rezervovať si svadobnú električku? Je to jednoduchšie (a na počudovanie aj lacnejšie) ako by sa Vám mohlo zdať. U nás v svadobnej električke vyhrávala harmonika, ľudia popíjali domácu marhuľovicu a tancovali. Skvelý začiatok oslavy. Pokiaľ električka spĺňa Vaše logistické kritéria, rozhodne odporúčame! Náš šofér nám dokonca spravil aj menšiu okružnú jazdu a bola to atrakcia nielen pre všetkých zúčastnených, ale aj pre náhodných okoloidúcich. A ani sme nepotrebovali cestovné lístky.:)

Sušené kvety

Svadobná výzdoba môže byť ekologická, lokálna a stále krásna. Dôležité je, držať sa v rovnakom štýle. Ak sa rozhodnete pre sušené kvety, odporúčame použiť ich v svadobnej kytici, pierkach a aj vo výzdobe. Ak máte šikovných členov rodiny, takéto aranžmány si viete pripraviť aj sami vopred a nemusíte sa báť, že Vám nevydržia do hostiny. Naopak, vydžia aj dlho po nej.:) My sme zbierali a sušili kvietky už niekoľko mesiacov vopred, ale výsledok stál zato. Treba však myslieť nato, že sušené kvietky a kopa horiacich sviečok niesú ideálnou kombináciou. Avšak to nieje nič, čoby sa nedalo vyriešiť elektrickými svetielkami.:)

Svadobný bar

V našom predchádzajúcom žurnály sme Vám ukázali návod ako si viete vyrobiť svadobný bar. Nebojte sa toho, je to naozaj jednoduché. Bar bol na svadbe zaujímavá vsunka s veľkým úspechom. Všade ste videli pobehovať ľudí s farebnými cocktailami. Dokonca aj naša babka sa tešila drinku s čerešničkou na pohári. Takže, pokiaľ chcete Vašim hosťom ponúknuť aj niečo iné ako tvrdý alkohol a víno, miešané nápoje sú skvelá voľba. V hlavnej úlohe boli naše SRP. sirupy, ktoré vystriedali tradičné umelé likéry. Malinový sirup skvele nahradil grenadínu a bazový sirup sme doplnili do drinku, špeciálne vymysleného pre túto príležitosť – Gin tale. Sladký bazový sirup v kombinácii s horkou chuťou ginu si všetci nesmierne pochvaľovali.

Svadobné výslužky

Možno je to špecifické v našom okolí, avšak už neraz sme boli svedkom nezhôd medzi svadobnými rodičmi a mladomanželmi, spôsobených práve organizáciou výslužiek. 🙂 Staršia generácia nedá dopustiť na víno a krabicu koláčov. Mladšia generácia hľadá niečo iné a originálne, čím svojim hosťom poďakovať. Skvelou voľbou je miesto fľaše vína darovať fľašu sirupu. Zaručene neskončí zastrčená v zadnej skrinke s alkoholom nazvyš. Na tejto svadbe padla voľba na bazový sirup. Nemusíte sa však viazať na jeden druh, môžete dať hosťom na výber alebo si namixovať chute podľa svojho gusta. Ponúkame aj sirup marhuľový, egrešový, malinový, morušový, ríbezľový alebo jahodový. Ale aby sme boli úprimní, krabice koláčov sa nepodarilo zrušiť.:)

Candy bar

V minulosti bolo zvykom na každý svadobný stôl naložiť kopu koláčov, ktorých sa aj tak často nikto ani nedotkol. Hlavne aby ich bolo veľa a stoly sa prehýbali. 🙂 Aktuálne je zaužívaný svadobný candy bar – bar s koláčikmi a pochutinami. Do candy baru môžete okrem sladkých koláčov pridať aj cukríky, lízatká, pelendreky, oriešky alebo ovocie. Pri koláčoch tiež nemusíte ostať len pri krémovej klasike. Aj keď dobrému punčovému rezu ťažko odolať. 🙂

Svadba je miestom, kde sa kreatívne duše dokážu krásne realizovať. Budeme radi ak sa s nami podelíte v komentári o Vaše svadobné zlepšováky a možno tiež niekoho inšpirujete 🙂

Horúca hruška

Horúca hruška Naša najnovšia špeciálna edícia hruškového sirupu s príchuťou kardamonu je výsledkom našej oddanej práce a hľadania dokonalého spojenia kvality a výnimočných chuťových zážitkov.

Prečítajte si viac »